»
S
I
D
E
B
A
R
«
Škodovák tělem i duší: Budu volit Sdružení nestraníků a Václava Prokůpka
26. Září 2012

Udivuje mě situace v bývalém závodě Škoda Plzeň a reakce některých médií na krach Škodovky. Po roce 1989 se Škodovka rozpadla na samostatné podniky a z původních 36 000 zaměstnanců, po propouštění zůstalo pouze asi 5000. Nikomu to tehdy nevadilo. Nikomu nevadilo propouštění, rozpad Škodovky, její přejmenování a prodej do zahraničí, rozkradení know-how a ztráta obrovských trhů na východě (za socialismu se vyrobila minimálně 1 lokomotiva denně) .

Najednou se z krachu jedné části Škodovky - spojených hutí a kováren můžou všichni zbláznit. Stále dokola je možné slyšet - přijdeme o práci, co budeme dělat?

Osud celého podniku je nezajímá. Jen hrabání si na svém písečku jak už je v české povaze zvykem a ve výsledku to skončí jako obvykle – uděláme si dovolenou, ono se to vyřeší a potom dáme výpověď. Přitom současné vedení tvrdí, že zakázky by měli, ale není na materiál a režii. Toto řešení a tento přístup zaměstnanců a hlavně odborů, považuji za zbabělý, podlý a neuvědomělý.

Reakce lidí, sledujících tuto kauzu jsou příkladné - no jo, Škodovka, tam jsem taky kdysi dělal - za socialismu, okolo sochy Lenina jsem chodil každý den.

Ale těmto lidem už nedojde, že tohle by se za Lenina ani za toho socialismu stát nemohlo. Lidem se od polistopadových „politiků“ a médií stále vtlouká, že soukromé vlastnictví je lepší než státní. A tak jsme celých 20 let svědky situací, kdy lidi přijdou ráno do práce a fabrika je zavřená nebo v lepším případě není práce, protože ji zahraniční majitel úspěšně vytuneloval. Kolik lidí za těch 20 let má tuto zkušenost a kolika lidem dluží zaměstnavatelé za měsíce práce mzdu dodnes?

Odhaduji desetitisíce lidí. Kolik podnikatelů - podvodníků žije na Bahamách za naše úspory, dané do fondů a bank?

Co dělaly odbory, že se nevšimly, kam to spěje? Proč tomu nezabránily a mohly vůbec?

Proč jsou pasivní a s poraženeckou náladou a prosperující firmu nabízí dalšímu vlastníkovi, který je může kdykoliv vytunelovat ve svůj prospěch znovu. Jak to, že o tu firmu má zájem dalších 6 firem? Tak to asi není firma ztrátová…?

Proto lidi v roce 1989 cinkali klíčema, zakládali občanská fóra a stávkovali, aby za kapitalismu (kapitál = peníze na prvním místě), přišli o práci a žili v nejistotě bez nároku na důchod, v hrozných pracovních podmínkách a za třetinové platy než v západních státech?

Je možné, aby se na majitele firmy podalo trestní oznámení a vyžadovalo vrácení vytunelovaných peněz a zabavení jeho majetku na pokrytí škod, které způsobil podniku?

Je možné, aby to šlo u zahraničního majitele?

Co nám vlastně ještě v ČR patří? Jsme už kompletně v rukou soukromých osob, které si s námi mohou udělat co chtějí?

Proč zde neuvažují zaměstnanci o tom, že podnik převezmou sami dělníci podobně jako ve Venezuele nebo Argentině? Proč ho nezestátní? Majitel utekl, svůj podíl na zisku si vzal a vzal si i víc a o další situaci podniku nemá zájem. Ideální podmínky, jak změnu vlastnictví a řízení podniku udělat. Zestátnění v době ekonomické krize po 2.světové válce se dělalo nejen na východě, ale i na západě ve velkých zemích jako v Německu, Francii a Itálii. A zestátňovaly se velké firmy těžkého strojírenství, energetické firmy, doprava a banky. Stejně tak se zestátňovaly velké části průmyslu v dobách socialistických vlád ve Francii, ve Velké Británii (v 70. letech), aby se opět privatizovaly po nástupu pravice. V bývalé Jugoslávii bylo družstevní vlastnictví podniků běžné a rozšířené.

Nyní, po privatizaci jako u nás, chtějí toto družstevní vlastnictví, tj. vlastnění podniku zaměstnanci, vrátit zpět, ovšem boj s mafiány, podvodníky a velkým kapitálem je těžký. Družstevní vlastnictví se vrací i do Řecka, kde je to jediná záchrana před krachem firem a celé ekonomiky. Zrovna tak spasilo Argentinu po totálním krachu ekonomiky.

U nás není možné, aby podnik převzal stát, protože nám vládnou zrádci národa a státu. Ale samotní zaměstnanci by podnik převzít mohli.

Jak se vlastně takovéto zestátnění dělá? Kdy podnik patří lidu?

Podnikatel zakládá firmu za účelem zisku. Zisk má podnikatel poté, co zaplatí všechny dluhy – půjčky + úvěry a vlastní počáteční vklad do podnikání. Do té doby jsou celkové výdaje větší než tržby. Ovšem rozdíl mezi náklady a tržbami v jednotlivých zakázkách tvoří zisk a ten pomalu splácí ty půjčky a osobní vklady.

Dále řídí firmu a má jen provozní náklady, náklady na materiál a mzdy a různé poplatky a daně. Tržbu má z prodeje služeb nebo výrobků a nebo rozprodeje majetku. Už nemá žádný úvěr – dluhy a vzal si zpátky počáteční vklad podnikatele.
Ziskem z činnosti podniku zaplatil všechny počáteční náklady na stroje, pořízení haly a úvěry. Zisk vznikl prací zaměstnanců podniku na přeměně materiálu ve zboží či služby. Z tohoto zisku jen část dostali zaměstnanci jako svůj plat. Bez zaměstnanců by nebyl zisk možný.

Tedy práce zaměstnanců zaplatila náklady na budovu podniku, na stroje a provoz podniku a ještě na své platy.
Pokud jsou tedy zaplaceny stroje, budova, úvěry, a dluhy podniku, je podnik morálně majetkem zaměstnanců, neboť ty svou prací zaplatili všechny náklady. V tomto stádiu může být podnik bez náhrady vyvlastněn – zestátněn, majitel jako pracovní síla řídící dostane pouze plat, tj. odpovídající podíl na práci. Po zestátnění zisk tedy půjde státu a ne do kapsy majiteli podniku. Stát ho potom použije na rozvoj podniku, ale také na státní služby jako je zdravotnictví, důchody, opravy silnic, školky, věda, školství atd.

Zisk zůstává státu a nejde do zahraničí jako nyní. Roste zaměstnanost a podpora domácí výroby.

V našem případě Škodovky, kdy by došlo ke združstevnění podniku, by šel zisk na rozvoj firmy a sociální potřeby zaměstnanců jako to dělají v malém odbory dnes a dříve např: podniková školka, zdravotní středisko, rekreační středisko, odměny za odpracované roky, za zlepšovací návrhy, dary k životnímu jubileu, fond při přírodních katastrofách, příspěvky na dojíždění za prací, na bydlení atd.

Ale především by to byla jistota práce a průměrné platy ve společnosti, platy přibližně stejné u všech a možnost postupu, řízení firmy podobně jako to bylo v JZD Slušovice, což je úspěšný příklad prosperující firmy rozvíjející se i v zahraničí, podporující regionální rozvoj.

Bohužel bychom se museli spokojit s družstevním vlastnictvím, i když stát může dostat podnik rozhodnutím soudu za odhadní cenu = zestátnit ve veřejném zájmu. Státní podnik stát vždy může zase prodat, nebo převést na akciovou společnost. Národní podnik by ovšem prodat nemohl. Znárodněné podniky proti vůli vlastníka po roce 1945 se statusem národní podnik již v roce 1986 převedli na státní podniky a jak to dopadlo, vidíme dnes. Kdo a proč za tím stojí, co se to hraje za globální hru, se můžeme jenom dohadovat. Pravdou tedy je, že převrat socialismu v kapitalismus byl připraven a pod následky budeme trpět my a naše děti hodně dlouho. Jak z toho ven, když kapitalistický systém krachuje a zbídačuje lidi po celém světě je úkolem pro kolektivní odpor těch, co už nebudou mít co ztratit – proletářů.

Budu volit Sdružení nestraníků a pana doktora Prokůpka, který kritizoval rozparcelování velkých závodů – Škoda, Tatra, Zetor apod… již v minulosti a upozorňoval, že rozvrácení těchto velkých podniků povede k nezaměstnanosti, stejně jako to, že naše velké fabriky vyklidí perspektivní trhu v Rusku, na Ukrajině a v zemích jižní Ameriky a Asie.

Josef Mošna, bývalý zaměstnanec Škodových závodů v Plzni

Sdužení nestraníků odmítá nároky Řádu německých rytířů
25. Září 2012

Volební lídr Sdružení nestraníků Ing. Václav Prokůpek, Ph.D.: Nároky Řádu německých rytířů mohou církevní restituce navýšit o miliardy korun a podle našeho názoru jsou neoprávněné!

Pozemkové nároky Řádu německých rytířů prosazované poslancem Markem Bendou (dnes ODS, dříve Křesťanskodemokratická strana) a Janem Rumlem (dnes ODS, následně US – DEU, nyní Strana zelených) odsoudil volební lídr Sdružení nestraníků Václav Prokůpek!
Nároky Řádu německých rytířů byly před pěti lety vyčísleny na více než 18 tisíc hektarů, řád vlastnil například i hrad Bouzov nebo Sovinec. Celková odhadní cena majetku se pohybuje kolem 10 miliard korun. „Nárok na restituování je však problematický,“ přiznává i zastánce německého řádu poslanec za ODS a dříve KDS Marek Benda.
Řád německých rytířů v minulosti několikrát bojoval proti Čechům, Moravanům, Slezanům, Lužickým Srbům a Polákům! V bitvě s tímto řádem 15. července 1410 u Grunwaldu se proslavil známý český hejtman Jan Žižka z trocnova, který ve zmíněné bitvě přišel o první oko.
„Církevní restituce se nemusejí zastavit na dosud proklamované částce 134 miliard korun. Poslaneckou sněmovnou právě schválený zákon o majetkovém vypořádání s církvemi totiž pomíjí nároky Německého řádu (kdysi Řád německých rytířů), jehož představitelé nyní zvažují další kroky,“ vyhrožuje poslanec ODS Marek Benda, mimochodem absolvent plzeňských práv (ovšem za podivných podmínek – nejprve se titulu sám vzdal, nyní ho opět používá!). Benda připomíná, že Řád německých rytířů v minulosti přitom jasně deklaroval, že nechce být při restitucích opomenut a že se budou bývalého majetku domáhat i u soudů. „Zatím je předčasné říkat, jak budeme nyní postupovat. V uplynulých letech zazněla spousta různých hypotéz, nechceme přidávat další,“ řekl týdeníku Ekonom sekretář řádového velmistra Robert Rác. Nejde o maličkost. Před pěti lety byly při přípravě zákona pozemkové nároky řádu vyčísleny na více než 18 tisíc hektarů. Jde zejména o lesy na severní Moravě. Kromě toho řád vlastnil řadu budov, především hrad Bouzov a Sovinec nebo Lázně Karlova Studánka. Celková odhadní cena se pohybuje kolem 10 miliard korun.
Musel Volební lídr Sdružení nestraníků Václav Prokůpek ale připomíná: „O majetek řád přišel na základě poválečných Benešových dekretů, tedy na základě legitimních výsledků 2. světové války. Musel tedy spolupracovat s nacisty proti občanům Československa! Jeho nároky jsou tedy neoprávněné!“
Poslanec Marek Benda (ODS) se ale Řádu německých rytířů zastává: „Německý řád se za okupace ničím neprovinil a je to vůči němu velká nespravedlnost,” uvádí poslanec.

Agrární politika Sdružení nestraníků
24. Září 2012

Volební lídr Sdružení nestraníků Václav Prokůpek: Prohibice je nesmysl! Přinese nezaměstnanost i další oběti!

Ing. Václav Prokůpek, Ph.D., volební lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji představil Agrární politiku nestraníků. Připomenul problémy zemědělských podniků i soukromých zemědělců i to, že pro Sdružení nestraníků je na prvním místě spotřebitel a vyjádřil se k aktuálnímu problému s pančováním alkoholu, vyjádřil soustrast s oběťmi takzvané methylakoholové krize a nabídl řešení: „Prohibice je nesmysl, jen nahraje černým trhovcům a díky nim přibude obětí a dojde k masivnímu propouštění lidí z práce.”

Spolehlivé rámcové podmínky pro naše zemědělské podniky, jak družstva, tak i akciové společnosti a fyzické osoby chce vytvořit politické hnutí Sdružení nestraníků (SN), které kandiduje v krajských volbách i v Plzeňském kraji pod číslem 3 „Máme vlastní vizi agrární politiky, jenž umožní českým zemědělcům vyprodukovat co největší podíl svých příjmů z tržeb, tedy z prodeje svých produktů a služeb. I z tohoto důvodu odmítá Sdružení nestraníků horní hranici omezující konkurenci.
„Zemědělci musí být schopni zajistit sobě a svým rodinám dostatečný příjem a k tomu musí české zemědělství a potravinářství dále posílit svoji konkurenceschopnost,“ připomenul volební lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji Václav Prokůpek a naznačil, jak míní nestraníci tohoto stavu docílit: „Chceme povzbudit zemědělské podniky tím, že budeme podporovat investice a odstraníme deformaci konkurence, což v našich podmínkách znamená především odstranění byrokratických překážek.“
Prokůpek zároveň připomenul, že k rozvoji zemědělství může přispět jedině rozvoj venkova a z tohoto důvodu je podle něj nezbytné decentralizovat veřejnou správu, přenést kompetence více do regionů a samosprávných obcí. Peníze, které se ušetří na centrálním administrativním aparátu chce volební lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji využít na dotace pro obce, aby si mohli dovolit zvýšení počtu autobusových a vlakových spojů. „Musíme dále zvyšovat příležitosti k dalšímu rozvoji venkovských regionů tak, abychom do nich přilákali mladé a kvalifikované síly,“ uvedl Prokůpek a připomenul, že v zemědělských podnicích na západě Čech dochází k propouštění, protože podle něho není plně využita kapacita regionu.
Podle Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji je zapotřebí zaútočit na výši nákladů a pocit jistoty v lokalitách. „K tomu patří i zlepšení struktury našich zpracovatelských podniků a nepostradatelné jsou i spravedlivé konkurenční podmínky a světovém trhu,“ uvedl šéf SN v kraji.
Prokůpek dále připomenul, že Sdružení nestraníků, jejíž barvy reprezentuje, disponuje obsáhlým materiálem na ochranu zvířat. „Nové vedení ministerstva zemědělství musí v tomto ohledu mnohem více komunikovat s nevládními neziskovými organizacemi a využívat jejich regionálních zkušeností. Modelovým příkladem v tomto směru může být pro nás Nizozemsko a Hesensko,“ sdělil Prokůpek, kdysi navrhovaný Svobodou zvířat do rady České televize. Volební lídr v Plzeňském kraji měl velkou radost z toho, že se stal kmotrem lišky kapské v plzeňské ZOO.
Novinkou v politických programech subjektů kandidujících v krajských volbách je i postoj Sdružení nestraníků ve vztahu ke spotřebitelům. „Potřebujeme důslednější spotřebitelskou politiku, tedy vytvoření nezávislého kontrolního orgánu, jenž bude dbát například na takové záležitosti, jakým je spolehlivé označení původu a informace o složení výrobku. A vyvodit tvrdé sankce proti subjektům, jenž nebudou závazná pravidla pro výrobce zejména v potravinářské oblasti dodržovat. Typickým příkladem selhání těchto kontrolních orgánů budiž to, co se stalo díky černému trhu s alkoholem. Nechceme s této tragédie těžit politické body a je nám líto všech obětí, ale jde o to, co bude dál,“ dodal Prokůpek a připomenul, že důrazná ochrana spotřebitel byla i jednou z podmínek vstupu naší země do EU. „Už jsem v této souvislosti jednal s europoslanci z frakce Evropa svobody a demokracie (Nezávislost a demokracie) a europoslaneckého klubu Nezazařených. „Shodli jsme se na tom, že na prvním místě je u nás spotřebitel,“ uvedl devětatřicetiletý lídr kandidátní listiny Sdružení nestraníků Václav Prokůpek.
Lídr sdružení nestraníků neopomenul připomenout, že střední podniky a řemesla na venkově si zaslouží zvláštní zřetel a je jim potřeba zajistit výhodné rámcové podmínky. Prokůpek míní, že ministerstvo zemědělství by mělo daleko více a koordinovaněji postupovat při spolupráci s ministerstvem životního prostředí. „Není přece možné, aby o struktuře vodohospodářského trhu u nás bylo rozhodnuto bez aplikace ekologických hledisek,“ vyjádřil se plzeňský lídr SN k situaci, kdy velká města prodávají vodohospodářské firmy a malé obce tak nemohou čerpat prostředky z evropských strukturálních fondů ISPA na výstavbu čističek odpadních vod pro nedostatečnou velikost projektů, přičemž řada z nich má již zpracované projekty.
Lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji dále představil, jak řešit methyalkoholovou krizi, která už stála minimálně pětadvacet lidských životů: „ Vláda ČR by měla nejdříve zajistit a provést kontroly ve všech likérkách v ČR v součinnosti s celní správou, policií ČR, pracovníky Finančních úřadů a státní zemědělské a potravinářské inspekce. Tam, kde výrobci jsou schopni garantovat, že jejich výrobky a šarže jsou v pořádku, doporučujeme povolit jejich uvedení na trh.
Intenzivní a zvýšená kontrola by se měla zaměřit na zásoby stánkových prodejců a tržišť, kde se dá koupit pančovaný alkohol.“
Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji má návrh, jak problémy s pančovaným alkoholem řešit: „Hejtmani krajů a primátor Prahy by měli okamžitě vydat vyhlášku o zákazu prodeje alkoholu v baleních větších než jeden litr, centrální vláda by měla zdanit přímo kolek s originálním číslem namísto danění vyrobeného alkoholu. Hejtmani a primátor Prahy by měli okamžitě zakázat prodej alkoholu v láhvích na stáncích a využít tak možnost vydat hejtmanskou vyhlášku, v případě Prahy vyhlášku na základě zákona o hlavním městě.“
Volební lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji Václav Prokůpek dále uvedl: „Prohibice je nesmysl, která povede jen k tomu, že se rozjede trh s černým, pašovaným a pančovaným alkoholem. Vzpomeňte si na Spojené státy v první polovině minulého století. Na čem zbohatl Al Capone? Na prohibici v USA, kdy lidé stejně umírali na následky požití pančovaného alkoholu! Celostátní i krajští politici by měli naopak podpořit kvalitní a slušné výrobce alkoholu, aby své výrobky opatřovali originálními hologramy, a tak snížit prostor podvodným výrobcům a zjednodušit kontrolu kontrolním orgánům.“
Vláda ČR by posle Sdružení nestraníků měla začít okamžitě jednat s domácími likérkami o jejich aktuální situaci a pomoci jim překlenout problematické období, například odložením plateb záloh sociálního a zdravotního pojištění za zaměstnance, aby nedošlo k propouštění lidí z práce. Volební lídr Sdružení nestraníků Václav Prokůpek také připomenul, že největší likérka sídlí v Plzeňském kraji, konkrétně v Plzni a v Prádle u Nepomuka.

Sdružení nestraníků odsuzuje snižování důchodů!
23. Září 2012

Volební lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji Ing. Václav Prokůpek, Ph.D odmítl snižování důchodů!

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR (složeného z těchto stran ODS, TOP 09 a starostové, ČSSD, KSČM, Paroubkova NS – LEV 21, Věcí veřejných, LIDEM, Jihočeši 2012 a SPO-Zemanovci, KDU – ČSL). Poslanci přehlasovali veto senátu. Novela o důchodovém pojištění míří k podpisu prezidentovi Václavu Klausovi.
Penze se budou podle předlohy po tři roky valorizovat o třetinu růstu cen a třetinu růstu reálných mezd. Dosud se důchody zvyšovaly v případě inflace o její celou míru. Jde o součást vládních úsporných opatření ke snížení schodků rozpočtu. Pro novelu zákona o důchodovém pojištění zvedlo ruku 101 poslanců. Nejméně tolik hlasů je pro přehlasování vet potřeba. Předlohu podpořili i Milan Šťovíček (VV) a nezařazení poslanci Michal Doktor a Jaroslav Škárka.
Faktické snižování důchodů odsoudil volební lídr Sdružení nestraníků Václav Prokůpek: „Na jedné straně se utrácí za nesmyslné projekty a vyhazují se miliardy oknem a na straně druhé šetří politické strany na důchodcích, kteří se nemohou bránit!“ potvrdila těsnou většinou 101 hlasů vládní předlohu o nižším růstu důchodů.

Česká televize a volby? Mystifikace!!!
15. Září 2012

Tisková zpráva Sdružení nestraníků z Plzeňského kraje

Lídr Sdružení nestraníků demonstrativně odmítl pozvání do volebních Otázek Václava Moravce

Plzeň 13.9. 2012 – Lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji Václav Prokůpek demonstrativně odmítl pozvání produkce České televize do publika dnešního pořadu Otázky Václava Moravce týkajících se Krajských voleb v Plzeňském kraji. „Podmínky pro jednotlivé strany jsou nerovné a volebním průzkumům, které neustále omílají ty samé strany nevěřím,“ sdělil médiím Prokůpek a dodal: „Podle mého názoru agentury veřejného mínění, které připravují sociologické průzkumy pro Českou televizi ignorují regionální specifika a vůbec se nevěnují otázkám týkajících se nestranických a nezávislých kandidátů.“
Jako důkaz svých slov uvedl lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji skutečnost, že devíti stranám, kterým vydaly agentury prostřednictvím Otázek Václava Moravce preference, figuruje u dvou celostátní název strany a nikoliv její regionální verze. „Nepůjdu do publika dělat stafáž. Často kritizujeme nerovné a autokrativní podmínky voleb v zahraničí, ale myslím, že bychom si měli v první řadě udělat pořádek doma,“ dodal Prokůpek a stal se tak prvním lídrem, jenž odmítl využít možnost tázat se svých šesti konkurentů, které pořad na základě empirických výzkumů dvou agentur zařadil do studia Otázek Václava Moravce.
Prokůpek a Sdružení nestraníků by přesto o možnost vyjádření v České televizi nemělo přijít, jelikož dostalo prostor v pořadu Politické spektrum vysílaném 15. září.

V příloze kopie pozvání České televize do Otázek Václava Moravce speciál:
Vážený pane Prokůpku,
tímto bychom Vám rádi potvrdili Vaši účast na natáčení speciálu Otázek Václava Moravce z Plzeňského kraje ve čtvrtek 13. září 2012.
Vysílat se bude z házenkářské haly TJ Lokomotiva Plzeň (Úslavská 75, Plzeň). Diváci budou vpouštěni do sálu od 20:00 do 20:30. Prosíme, abyste se dostavil v 19:30. Ve 20:30 již nebude možné do sálu vstoupit. Živý přenos začne ve 21:00.
V návaznosti na Vámi zaslaná témata bych si Vás dovolila požádat o zaslání jednoho konkrétního dotazu. O druhý dotaz Vás případně požádáme při příchodu do sálu.
Přílohou emailu je také návštěvní řád natáčení.

Zatím velmi děkuji a jsem s pozdravem.
Marika Siraková
ČESKÁ TELEVIZE
Kavčí hory, 140 70 Praha 4
marika.sirakova@ceskatelevize.cz
http://www.ceskatelevize.cz

Co se děje za tenisovými kulisami
8. Září 2012

Plyšáky si ponechala, pověrčivost nikoliv
Česká tenistka Lucie Šafářová se na letošním French Open žurnalistům přiznala, že už není tak pověrčivá, jako dříve. „Bývala jsem hodně pověrčivá, chodila jsem do stejných restaurací, opakovala jsem určité věci. Pak ale člověk zjistí, že to stejně nepomáhá. Ale chtěla bych potěšit ty dvě fanynky, které mi daly plyšáky. Ty stále mám,“ nechala se slyšet Lucie Šafářová.
Neztratil podání, přesto vypadl
Chorvat Ivo Karlovič skončil na turnaji v Queen’s Clubu už ve druhém kole, byť ve dvou zápasech neztratil ani jedno své podání. V utkání druhého kola mu ale nepomohlo ani 35 es a s Yen-Hsun Luem z Tchaj-wanu prohrál 7:6, 6:7 a 6:7.
Hokejista v hledišti
Ruský hokejista Alex Ovečkin, velká hvězda NHL, se oficiálně při letošním French Open přiznal, že jeho vztah s ruskou tenistkou Marií Kirilenkovou je víc, než jen přátelský a pochopitelně jí i na pařížských grandslamových kurtech fandil. To se příliš nelíbilo soupeřkám Kirilenkové, jelikož velký hokejový mág Ovečkin tleskal i při jejich lehkých chybách.
Andy Murray se přiznal k boxu i patriotismu
Skotský tenista a svěřenec Ivana Lendla Andy Murray se přiznal hned ke dvěma důležitým věcem. Žurnalisté z něj „vytáhli“, že je velkým přítelem boxu a sám by rád někdy vyměnil tenisový kurt za boxerský ring. Andy Murray se také přiznal, že přestože miluje Spojené království Velké Británie a Severního Irska, v chystaném referendu bude hlasovat pro odtržení Skotska od konstituční monarchie.
Před zápasem moc neposlouchá
Český tenista Tomáš Rosol se přiznal, že má rád předzápasový klid a příliš si nepouští hudbu do sluchátek těsně před začátkem zápasu, když už ale nějakou muziku poslouchá, pak jsou to většinou písničky od hudební skupiny U2 nebo od Rihany, Davida Ghetty a Rytmuse.
Tradice: francouzská a australská pověrčivost
Jeden z nejznámějších deníků ve Francii vypozoroval, že nejpověrčivější bývají domácí, tedy francouzští tenisté. Podle reportéra zmíněného listu chodí často do stejné sprchy, snídají a obědvají ve stejné restauraci, když vyhrají. Australané i Francouzi mají mezi tenisty z celého světa také nejvíce talismanů na svých pokojích. „Vyrovnat se v tom mohou pouze s Australany,“ kteří bez svých plyšáků neudělají ani ránu,“ napsal zmíněný reportér.
První triumf Italek
Italky Sara Erraniová a Roberta Vinciová slaví první titul z grandslamového turnaje. Italské tenistky ovládly čtyřhru na French Open, když ve finále zdolaly ve třech setech Rusky Marii Kirilenkovou a Naďu Petrovovou.
Zůstal krůček od semifinále
Český tenista Dušan Lojda se v německém Fürthu málem dostal do semifinále prestižního challengeru. Český tenista skončil ve čtvrtfinále na raketě Francouze Maxima Teixeiry, kterému podlehl po třísetovém boji.
Se svým vzorem se nemazlil
Belgický tenista Robert Goffin, který se senzačně dostal do osmifinále French Open, v němž výrazně potrápil Švýcara Rogera Federera, se přiznal, že v mládí měl pokojík polepený plakáty právě Rogera Federera. „Je to můj velký vzor,“ řekl o Švýcarovi jednadvacetiletý Belgičan David Goffin. Na kurtu letošního French Open ale ke svému velkému vzoru respekt vůbec neměl.

Lídr Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji: Vláda neplní sliby, chce zvýšit DPH a znovu ublížit českým živnostníkům
8. Září 2012

Málokdy hovořili v minulosti ekonomové k vládě tak jednotným hlasem. V podstatě všichni říkají to stejné. Další zvyšování daně z přidané hodnoty na 15 a 21 procent bude kontraproduktivní. Nepomůže nijak ekonomice, naopak povede k prohloubení problémů.

Kabinet premiéra Petra Nečase neposlouchá. Naopak. Přes odpor části ODS chce předseda vlády a ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) prosadit zvýšení zátěže občanů. Co se na to konto může stát?

Za prvé tento krok nepřinese očekávané příjmy. Hlavním problémem české ekonomiky v dané době je slabá domácí poptávka. Tu nelze podpořit zvýšením daní, ale jejich poklesem. Vláda doufala již letos, že lidé nevydrží nenakupovat a že se vrátí k regálům obchodů s větší chutí utrácet svoje peníze. Nestalo se tak.

Nyní máme na stole rozhodnutí založené na stejném předpokladu, totiž že dříve nebo později musejí obyvatelé země změnit svoji strategii a podpoří ekonomiku svým utrácením. Albert Einstein řekl, že nelze očekávat jiný výsledek, pokud člověk opakuje stejné věci. Loni vláda prosadila zvýšení DPH s tím, že vzroste výnos daně. Ten nevzrostl, protože růst daně snížil ochotu lidí utrácet. Promítl se do cen, ale hlavní dopad byl v hlavách spotřebitelů. Letos nám vláda podsouvá, že zvýší výnos DPH tím, že ji zase zvýší. Přesto, že kabinet dělá stejnou věc, očekává jiný výsledek.

Možná, že se vládě její sen splní – zázraky se totiž občas opravdu dějí. Ale nemůžeme tomu říkat promyšlený ekonomický krok, když jde o strategii gamblera, který v herně hledá ten „správný“ automat, který bude vyplácet pohádkovou výhru.

To je ale jenom jedna strana mince. Je tu totiž velmi důležité “za druhé“. Vláda předpokládá, že „přijetí stabilizačního balíčku umožní sestavit pro příští rok úsporný rozpočet“. To je zajímavá teze a jistě do značné míry pravdivá, protože k projednání se do parlamentu vracejí i zákony, které budou státní kasu šetřit.

Těžko ale říci, jak má úspornosti napomoci snaha zvýšit příjmy. Ve skutečnosti totiž výdaje české vlády v posledních letech neklesají, v nejlepším případě ve své nominální hodnotě stagnují, spíše ale rostou. Sice mírně, nicméně rostou. I když stát sáhnul na mnoho sociálních dávek a nyní se dokonce chystá zmrazit do značné míry důchody, tyto úspory nepřinášejí v podstatě žádný efekt.

Důvod je jasný. Přehazují se peníze z kapsy do kapsy. Růst nezaměstnanosti a hlavně dlouhodobá nezaměstnanost vedou k tomu, že se poměrně dynamicky zvyšuje počet lidí, kteří mají nárok na sociální dávky. Takže co se někde ušetří, hned se jinde vydá. Se strukturou rozpočtu se nestalo vlastně nic a ani se nic stát nemohlo.

Ve skutečnosti totiž nelze dělat reformu sociálních dávek v době recese, nemá to smysl a není to ani proveditelné. Další věc – samotný stát je velmi drahý, neumí se vyrovnat s korupcí a zbytečnými výdaji. S tím se za celých posledních šest let naprosto nic nestalo a co více, situace se spíše zhoršuje.

Růst sazeb DPH o jeden bod českou ekonomiku samozřejmě nepoloží. Co je ale naprosto zřetelné a na čem se shodují ekonomové napříč politickým spektrem, to je fakt, že tento krok národnímu hospodářství nijak nepomůže, neposune ho vpřed a dokonce ani nepomůže veřejným rozpočtům.

Kam až povedou církevní restituce prosazované vládou? K právu šaria…!
8. Září 2012

Lukáš Lhoťan: Kam až mohou vést církevní restituce prosazované ODS a TOP 09 a starosty? Muslimové v Česku chtějí islámské právo šaria

Bouřlivou debatu na internetu vyvolal vznik diskusní komunity na facebook.com pod názvem Šaria pro Česko. Tato skupina se inspiruje u jiných Evropských skupin a volá po zavedení islámského práva v České republice. Správcem této skupiny není nikdo jiný než Lukáš Větrovec (alias Alija Harisovič).
Dalším správcem je jistý Hamza Jan Velička, český muslim studující v Egyptě na líhni Muslimského bratrstva univerzitě al-Azhar, který pochází z Prahy. Oba naší konvertité propaguji islám ne pouze jako náboženství, ale i politickou ideologii.
Lukáš Větrovec se již v České republice proslavil opakovaným předčítáním radikálního kázáni v brněnské mešitě, podle české policie byl obsah pátečního kázáni plný islámské nenávisti a bylo naplnění skutkové podstaty trestného činu, ale to, že se vydá cestou jako jiní muslimové v Evropě a rozhodne se veřejně propagovat zavedení islámského práva šaria v České republice jsme opravdu nečekal.
Ale nečekám, že české úřady a bezpečnostní služby se zamíří hlouběji na tuto problematiku. Ony si jistě vystačí s tvrzením předsedy Islámské nadace v Brně Muneeba Hasana Alrawiho, že islámský radikalismus je problém konvertitů k islámu a lidé ovládající mešity za to žádnou odpovědnost. Jenže kdo má rozum se musí ptát, proč potom tito lidé kážou v českých mešitách a kdo je takto radikalizuje, když se odvolávají při obhajobě své verze islámu na lidi z mešit?
Štěstím v neštěstí České republiky je, že byť se zde vytváří radikální muslimská komunita není počet muslimů zatím příliš veliký. Proto si mohou státní orgány tvrdit, že problém neexistuje a společnost se tvářit, že je vše v pořádku a to do chvíle než to zde bouchne nebo bude muslimská komunita natolik zradikalizovaná a veliká, že se pokusí o převrat. Ono kdysi před staletími v takové Sýrii nebyli muslimové ve většině, ale poté co ji dobyli a terorem vyhnali, konvertovali či ujařmili původní obyvatelstvo …
Zdroj: eurabia.cz

»  Běží na: eBlog.cz   »  Šablona: Ahren Ahimsa