»
S
I
D
E
B
A
R
«
Deutsche Bank poslala klientovi omylem 6 miliard dolarů
20. Prosinec 2015

Největší německá finanční instituce Deutsche Bank nedopatřením odeslala šest miliard amerických dolarů jednomu ze svých klientů. Chybu udělal jeden ze členů týmu devizových prodejů v červnu letošního roku, dnes vyšla chyba najevo a podle agentury Bloomberg to byl dokonce sám příjemce šesti miliard amerických dolarů, který se bance přihlásil s tím, že chce peníze největší německé bance vrátit. Jak chyba vznikla? Člen devizového týmu Deutsche Bank omylem zadal špatné číslo účtu.

Šestimiliardová suma dorazila na účet podílníkovi hedgeových fondů. Celý incident navazuje na sérii skandálů frankfurtské banky, které hrozí za poslední čtvrtletí ztráta šesti miliard eur. Banka zároveň plánuje prodej divize Postbank i prodej podílu v čínské bance Hua Xia Bank. Deutsche Bank má od července letošního roku nového ředitele, který plánuje propuštění až čtvrtiny zaměstnanců. S tím banka začala tento víkend.
Deutsche Bank se utápí ve zhruba šesti tisících soudních případech a v květnu obdržela rekordní pokutu 2,5 miliardy amerických dolarů za účast na manipulaci s úrokovými sazbami.

Václav Prokůpek

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře ke článku jsou ukončené.

»  Běží na: eBlog.cz   »  Šablona: Ahren Ahimsa