»
S
I
D
E
B
A
R
«
Juniorská liga.cz: Oporou FC Hradec Králové je patriot
3. Listopad 2012

Kdyby se v Juniorské lize vyhlašoval největší patriot mezi fotbalisty, mohl by jim být devatenáctiletý středopolař Hradce Králové Matěj Ptáček. Už od svých čtyř let totiž obléká dres hradeckých „Votroků“. Ostatně, má na co navázat, jeho otec Milan oblékal dres Hradce Králové a i dnes v klubu pracuje. „Klubová věrnost se moc nenosí, ale já bych si opravdu po patnácti letech v hradeckém mužstvu rád zahrál svoji první ligovou sezónu mezi muži právě za svůj milovaný východočeský klub,“ tvrdí Matěj Ptáček.

Je potřeba dodat, že výkonem ve čtrnáctém kole Juniorské ligy si o místo v ligovém áčku řekl. Proti Příbrami dal gól, který věnoval svému dědečkovi Adolfovi, který ač nebydlí v Hradci Králové, dojíždí na všechny zápasy svého vnuka doma i ven.

„Cestuji vlakem, autobusem, jen abych viděl, jak hraje můj vnuk i celý jeho tým,“ tvrdí dědeček Matěje Ptáčka Adolf a s výhrou Hradce v Příbrami byl nesmírně spokojen. „Za pár dní mi bude sedmdesát a vnuk mi dal ten nejkrásnější dárek,“ přiznal dědeček Matěje Ptáčka.

Matěj Ptáček má svůj velký vzor v zahraničí. „Sleduji sice všechny zahraniční ligy, ale nejvíce mám rád italskou nejvyšší soutěž, konkrétně Juventus a už od dětství obdivuji Alessandra Del Piera.“ Samozřejmě, že ještě větší vzor má ve svém otci, bývalém hráči Hradci Králové.

Za skromného, avšak na svůj věk vyspělého hráče, označuje Matěje Ptáčka i trenér Hradce Králové Luboš Prokopec. Svoji vyspělost dokumentuje Matěj i tím, jak se na rozdíl od mnohdy kritizovaných mediálních vystoupení, dokáže hovořit věcně se žurnalisty. Ostatně, studuje právnickou fakultu, takže kromě fotbalu musí ještě pilně studovat.

A co si myslí Matěj Ptáček o Juniorské lize? „Dost z nás si myslelo, že v této soutěži narazíme na vrstevníky z dorosteneckých soutěží, a tak nás příjemně překvapilo, že zde hrajeme i s hráči z A-týmů první ligy. Je to pro nás čest i možnost ukázat se divákům, prostě celé fotbalové veřejnosti.“

A jak těžké či výhodné je podle Matěje Ptáčka, mimochodem syna sportumilovných rodičů, protože tatínek je bývalý fotbalista a maminka trénuje prvoligová basketbalová děvčata a reprezentaci dorostenek pod bezednými koši, být v jednom týmu s ostrostřelcem Asimem Zecem z Bosny a Hercegoviny. „Snažíme se ho pochopitelně svými přihrávkami najít, ale on se dokáže skvěle uvolnit a práci nám tím pochopitelně usnadňuje.“

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře ke článku jsou ukončené.

»  Běží na: eBlog.cz   »  Šablona: Ahren Ahimsa