»
S
I
D
E
B
A
R
«
Nová zbraň tenistů: Sociální sítě
8. Leden 2012

Všichni asi známe pojmy jako facebook, twitter, badoo či myspace. Co to vlastně znamená? Jsou to sociální sítě, zvané též společenské sítě nebo komunitní sítě (anglicky social network). Tyto sociální sítě pochopitelně zasáhly i do životů hráčů a tenistek pohybujících se po okruhu ATP či WTA tour? Důvod je jednoduchý. Tenisté a jejich ženské protějšky cestují po celém světě, a tak komunikují prostřednictvím mobilních počítačů a operátorů. A na sociálních sítích vznikají i fan kluby předních profesionálních hráčů a hráček. Ale i samotní tenisté a tenistky zde diskutují o svých problémech a používají sociální sítě jako „zbraň“ pro zastrašování soupeřů, když se zde samotní hráči či hráčky vyjadřují ke slabinám soupeřů. To už nemluvě o tenisových akademiích, které se na sociálních sítích prezentují. A pochopitelně, že sociální sítě využívají i sázkaři, aby se poradili o tom, na který tenisový zápas vsadit a jak.
Facebook – slouží jako sociální síť, internetová seznamka, herní server, pro internetové profily lidí, podniků i dalších subjektů, pro internetová fóra, pro ukládání a sdílení multimédií, nejpoužívanější sociální síť na světě. Facebook byl založen Markem Zuckerbegerem. Původně byl tento systém omezen jenom pro studenty Harvardovy univerzity. Během dvou měsíců byl rozšířen na některé další, které patří do tzv. Ivy League, a již do konce roku byly připojeny další univerzity. Z tenistek dominují facebooku zejména krásné tenistky, se kterými se účastníci diskuze na této sociální síti chtějí seznámit. A tak se nelze divit, že na této sociální síti má svůj klub fanoušků sibiřská kráska žijící na Floridě Maria Šarapovová, srbská krasavice Ana Ivanovičová či slovenská dlouhonohá kráska Daniela Hantuchová. A dokonce i Ruska Anna Kurnikovová, tenisová kráska, která nikdy nevyhrála turnaj WTA tour má na této sociální síti řadu příznivců.
Myspace – slouží jako sociální síť, pro internetové profily lidí, pro ukládání a sdílení multimédií, druhá nejpoužívanější sociální síť na světě a podle mnohých lidí je nejlepší sociální sítí na světě. Na této sociální síti dominují především tenisté. Nejvíce příznivců má Španěl Rafael Nadal (zhruba přes 100 tisíc fanoušků), ale hodně fanoušků, kteří se s ním chtějí prostřednictvím Myspace seznámit má i nestárnoucí Švýcar Roger Federer.
Twitter – slouží především pro mikroblogy a jako sociální síť. Na této síti se uplatní zejména upovídaní tenisté a hráčky, které se rády vyjadřují ke svým soupeřům a často je využívají i jakousi zbraň, jak svého protivníka znervóznit ještě předtím, než vstoupí na kurt. Ale na této síti najdete i nářky hráček nad prohranými zápasy.
Tuenti – slouží jako sociální síť, je přezdívána „Španělským Facebookem“. Takže zde najde názory tenistů, manažerů a tenisových odborníků především ze španělsky mluvících zemí. Nejsledovanějším hráčem na této síti je Argentinec Del Potro. Mezi ženami vládne jeho krajanka Gabriela Sabatiniová, která už delší dobu nevládne tenisovým kurtům, ale firmám produkující parfémy. Z aktivních hráček i na této síti se komunikuje především o hezkých ženách – Marii Šarapovové, Aně Kurnikovové, Aně Ivanovičové. Ze španělsky mluvících tenistek dominuje diskuze kolem Argentinky Gisely Dulkové.
Badoo – slouží jako sociální síť, pro internetové profily. Podle mediálních odborníků má zde jednoznačnš nejprofesionálněji vybudovaný profil Švýcar Roger Federer, který i na těchto stránkách dokazuje, že spolupracuje s profesionály i na bázi mediální komunikace.
LinkedIn – slouží jako sociální síť a pro internetové profily a pro pracovní životopisy, je to pracovní sociální síť, mnohým světovým zaměstnavatelům stačí místo životopisu poslat odkaz na profil na LinkedIn. Na této sociální síti se setkávají především tenisoví odborníci, kteří diskutují o budoucnosti světového tenisu. Snad i proto této síti dominují názory trenérů a manažerů, jakými jsou Ion Tiriac, Ilje Nastase, Niki Pilič či Günter Bosch.
Naymz – slouží jako sociální síť a pro internetové profily a pro pracovní životopisy, je to pracovní sociální síť, mnohým světovým zaměstnavatelům stačí místo životopisu poslat odkaz na profil na Naymz. I proto se zde setkáte především s názory a profily tenisových akademií či profesionálních trenérů. Velmi se na této síti diskutuje například o tenisových akademiích Nicka Bolletieriho, Sergi Bruguery, Niki Piliče či ostatních velikánů trenérského a výchovného tenisového procesu.
Orkut – slouží jako sociální služba, jako chatovací server, pro ukládání a sdílení multimédií. Na ní diskutují především sázkaři o tom, na jaký tenisový zápas si vsadit.
Dalšími sociálními sítěmi, kde můžete diskutovat i o tenise jsou Hi5, Xing, Bedo, Classmates, Friendster a Blackplanet.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Komentáře ke článku jsou ukončené.

»  Běží na: eBlog.cz   »  Šablona: Ahren Ahimsa